PROGRAMA FESTES MARE DE DÉU D’AGOST CAMPOS 2007

 

DIUMENGE 5 D’AGOST

21:00 hores

SOPAR TORRADA

Venda de tiquets: local de l’associació (C/ Àfrica), abans de dia 2 d’Agost.

Lloc: Local de l’Associació al C/ Àfrica

Organitza: Associació Gent Gran Campanera

Col·labora: Ajuntament de Campos

- programes a part-

 

DIJOUS 9 D’AGOST

20:00 hores

INAUGURACIÓ DE LES EXPOSICIONS

 

Exposició

“TRIDIMENSIÓ CREATIVA I METALLS REPUJATS”

Mestra artesana: Consuelo Piñol

 

Exposició

“ART EN COPINYES” d’Antònia Fiol

Organitza: Associació Dones Campaneres

Lloc: Antiga cuina de Madò Coloma (Escoles Velles)

L’exposició romandrà oberta fins dia 15 d’Agost de 17h a 22h.

 

Exposició

“PINTURES DELS ALUMNES DEL CENTRE CULTURAL CAMPOS”

Lloc: Centre Cultural Campos (C/ Pintor Càffaro nº 3)

Obert de les 19h a les 21h fins el 15 d’Agost.

 

EXPOSICIONS CASAL CAN PERE IGNASI

 

Exposició Fotografia

“EMOCIONS DEL SENEGAL”

Autora: Apol·lònia Riera de Ca n‘Estrella ( fotògrafa aficionada) amb col·laboració de Joan Català Mascaró ( arquitecte d’interior i dissenyador gràfic)

Lloc: Cuina de Madò Coloma

 

Exposició

FOTOGRAFIA DEL 23 CONCURS FOTOGRÀFIC SEMI-MARATHÓ 2007”

Lloc: Sala de la Columna

 

Exposició de pintura

“ PRINCIPIS” de Mathew Taylor Shaw

Lloc: Sala Gran

Les exposicions del Casal de Can Pere Ignasi romandran obertes del 9 d’Agost al 19 d’Agost des de les 18h fins a les 21h.

 

21:00 hores

Sortida dels GEGANTS DE L’AJUNTAMENT DE CAMPOS (Es Vaquer i sa Collidora de Tàperes), i dels GEGANTS DEL’ASSOCIACIÓ “SOCIETAT I COSTUMS” (Madò Coloma i Es Trinxeter), acompanyats pels xeremiers.

Itinerari: Plaça de Sa Creu, carrer Creu, carrer de Plaça, carrer Major, carrer Bisbe Tallades, Plaça Major.

DAVANT L’AJUNTAMENT, ELS 4 GEGANTS CAMPANERS BALLARAN PLEGATS

 

21:30 hores

OBERTURA OFICIAL DE LES FESTES

Pregó de festes a càrrec del Sr. Joan Pomar Mir, escriptor campaner

Posada de bandera

Lloc: Plaça Major

 

22:30 hores

CONCERT DE LA BANDA DE MÚSICA DE CAMPOS

Direcció: Bernat X. Xamena

Lloc: Davant les arcades de l’Ajuntament

 

 

DIVENDRES 10 D’AGOST

 

19:30 hores

VIII CONCURS DE TRUITES

Exposició de les truites davant l’antic “ Bar la Torre”

Degustació de les truites durant el sopar.

Organitza: Associació de Dones Campaneres

Col·labora: Cooperativa Agrícola Catòlica

-programes a part-

 

20:00 hores

PASSACARRERS DE FESTA

Sortida dels Caparrots amb els xeremiers de Campos de davant l’Ajuntament

Sortida d’en Freu de la Plaça de Can Pere Ignasi

 

20:30 hores

ARREPLEGADA DE QUINTOS 2007/08

Lloc: davant l’Ajuntament

Passejada des de l’Ajuntamentfins a la Plaça de Sa Creu

 

21:00 hores

SOPAR DE TUMBET A LA FRESCA

Lloc: Plaça de Sa Creu

Venta de tiquets: a l’Ajuntament i al Centre Cívic de Sa Ràpita fins dia 7 d’Agost

Preu tiquet: 8 Euros

 

22:30 h

NIT DE SOMNI 2007

Ballet, acrobàcies, màgia amb “El Mago Félix” i humor amb Madò Pereta

Lloc: Plaça de Sa Creu

 

 00:00 h

FESTA “PANXA ROJA 2007” 9ª EDICIÓ

Passacarrers i correfoc: “En Freu” i la batukada “Terra Roja”

Itinerari: Plaça de Sa Creu, carrer Plaça, Plaça Major i Plaça de Can Pere Ignasi

 

Important: 

Per als participants del correfoc:

Per participar al correfoc s’ha de dur roba de cotó, roba vella, coll tancat, màniga llarga, mocador de coll, gorra o capell i calçat flexible. Tenir cura de tapar-se les orelles per atenuar el renou de les explosions pirotècniques. Respectar la figura de foc, els seus portadors i els músics. No s’ha de llançar aigua ja que la pólvora és imprevisible. No s’han de situar els nins a les primeres files. No s’han de recollir els cartutxos de pólvora buits del terra. Seguir en tot moment les indicacions de l’organització.

 

Per als veïns i comerciants de l’itinerari del correfoc:

Retirar tots els vehicles dels carrers de l’itinerari. Abaixar els portals metàl·lics o persianes en els edificis que en tenguin. Protegir els vidres de les finestres, portes i aparadors amb cartons gruixats. Enrotllar els toldos exteriors dels habitatges i locals.

 

 

Relleu de Quintos 2007/08

Organitza: Quintos 2007/08

Festa d’escuma, Festa crispetes

Concurs de “Karaoke”

Fi de festa amb els Dj’s Spider i Oscar Romero

Lloc: Plaça Major

 

 

DISSABTE 11 D’AGOST

 

14:30 hores

GRAN TORNEIG VIDEO S’ACORRADOR “PES6 PROEVOLUTION SOCCER”

Lloc: Cafeteria Es Vici-programes a part-

 

16:00 hores

TRACTORADA 2007, I EDICIÓ

Concentració dels tractors a la Plaça des Tres molins per dirigir-se a l’antic Camp de futbol “ Ses Forques”

17:00 Proves d’habilitat amb el tractor

Lloc: Antic Camp de futbol de Ses Forques

Tot seguit, entrega de trofeus als guanyadors

El POBLE CONTRA EL TRACTOR

(estirar corda contra el tractor)

Lloc: Carrer Santanyí, davant l’Auditòrium

Inscripcions: a l’Ajuntament de 9 a 14h

Organitza: Societat i Costums

Col·labora: Ajuntament de Campos-programes a part-

 

18:30h

FUTBOL XVI MEMORIAL “ MIQUEL BEQUES”

C. E. Campos – Felanitx

Lloc: Camp Municipal d’Esports

 

 

19:00 hores

FESTA INFANTIL A CÀRRECDEL GRUP TIPI, TIPI, TOP

Lloc: Davant les arcades de l’Ajuntament.

 

 

19:15 hores

RECICL-ART AMB JORDI CRUZ (PRESENTADOR ART ATACK) -Taller de manualitats

Per participar a l’activitat s’han d’apuntar a l’Ajuntament abans de dia 8 d’Agost. El preu del material necessari és de 2 euros i s’ha de pagar el dia que s’apuntin.

Per a nins de 5 a 15 anys.Lloc: Plaça de CanPere Ignasi

 

19:00 hores

CAMPIONAT DE PESCA “ PEÇA MAJOR” MAR-COSTA

Categories infantil, juvenil, sènior i veterans

Concentració al Bar Can Miquel

Organitza: Club Esportiu Pesca Campos

 

 

21:00 hores

GELATADA A LA FRESCA

Lloc: Ronda Catalunya (Davant es Bar Can Miquel)

Organitza: Grup d’Oci i Esplai de Campos- programes a part-

 

 

23:30 hores

FESTA REVIVAL, 70’S, 80’S I 90’S

Discoteca a l’aire lliure amb els Dj’s

Miquel Vidal (disc-jockey de s’Eixam 79/90)

Andreu Lladó (disc-jockey de S’Eixam/ Olas 80/93)

Lloc: Pati d’es Recreo

Organitza: Centre Cultural de Campos

Patrocina: Consell de Mallorca

Col·labora: Ajuntament de Campos- programes a part-

 

 

DIUMENGE 12 D’AGOST

 

07:30 hores

CAMPIONAT DE PESCA “ PEÇA MAJOR” GRUMEIG, ROQUER O VOLANTÍ

Categories infantil, juvenil, sènior i veterans

Sortida del Bar Can Miquel

Organitza: Club Esportiu Pesca Campos

 

08:00 hores

CAMPIONAT DE PESCA “ PEÇA MAJOR” SUBMARINA

Sortida del Bar Can Miquel

Organitza: Club Esportiu Pesca Campos

 

13:00 hores

PESATGE DEL CAMPIONAT DE PESCA GRUMEIX, ROQUER I VOLANTÍ

Lloc: Bar Can Miquel

Organitza: Club Esportiu Pesca Campos

 

15:30 hores

PESATGE DEL CAMPIONAT DE PESCA SUBMARINA

Lloc: Bar can Miquel

Organitza: Club Esportiu Pesca Campos

 

17:15 hores

FUTBOL FEMENÍSpòrting Campos- s’Horta

Lloc: Camp Municipal d’Esports

 

 

17:30 hores

CAVALLCROSS III

Lloc: Antic Camp de Futbol (Ses Forques)

Organitza: Cavallers d’es Pla

Col·labora: Ajuntament de Campos- programes a part -

 

19:30 hores

FUTBOL Spòrting Campos – Spòrting Porreres

Lloc: Camp Municipal d’Esports

 

21:00 hores

IX CONCURS DE GELAT DE BOMBA

Degustació dels gelats elaborats,

amb coca dolça per a tot el públic assistent

Lloc: Plaça des Pou Nou

Organitza: Centre Cultural de Campos

 

 

 

22:00 hores

CINEMA A LA FRESCA -Projecció de la pel·lícula “ERAGON”

Lloc: Plaça Can Pere Ignasi - Organitza: Fundació Sa Nostra

 

DILLUNS 13 D’AGOST

 

18:00 hores

CONTACONTES “LA BELLA ILA BÈSTIA” (activitat infantil)

A càrrec d’Antoni Rubio

Organitza: Biblioteca Municipal

Patrocina: Xarxa de Biblioteques de Mallorca

Lloc: Biblioteca Municipal

 

21:00 hores

XV TORNEIG VILA DE CAMPOS - X MEMORIAL PERE VICENS

FINAL I ENTREGA DE TROFEUS

Lloc: Camp Municipal d’esports

Organitza: Club Bàsquet Campos- programes a part-

 

22:00 hores

REVISTA CAMPANERA

Actuacions, imitacions, balls, coreografies, sainet i molt d’humor

Lloc: Plaça de Can Pere Ignasi

Organitza: Associació de Mitjana Edat de Campos.

Col·labora: Mancomunitat Migjorn, Escola de ball s’Stil i Naibor i l’Ajuntament de Campos - programes a part-

 

DIMARTS 14 D’AGOST

 

10:00hores

JORNADA PORTES OBERTES DE LA PISCINA MUNICIPAL PER A LA GENT GRAN (activitats natació, psicomotricitat, gimnàstica,...) Visita guiada i gratuïta a les instal·lacions.

Per acudir a la visita és necessari apuntar-se abans de dia 13 d’Agost a l’Ajuntament, a l’Associació gent Gran Campanera o al Club de 3ª Edat de Campos.

11:30 hores

EXHIBICIÓ DE NATACIÓ SINCRONITZADA

Lloc: Piscina Municipal

 

 

10:00 hores

JORNADA DE PORTES OBERTES DE LA COMUNITAT TERAPÈUTICA DE SES SITJOLES

Horaris: de 10h a 13’30h i de 15’30h a 19h

Lloc: Comunitat Terapèutica deSes Sitjoles

Organitza: Projecte Home Balears

 

 

16:00 hores

RONDA CICLISTA ( CIRCUIT URBÀ)

Concentració a la Plaça de s’Estació - programes a part-

 

22:00 hores

Concert a la fresca a càrrec de

L’ORQUESTRA DE CAMBRA DE CAMPOS

Direcció: Buster Flood - Lloc: Claustre del Convent

 

23:00 hores

GRAN NIT DE BERBENES

Oprimits, Daniel i la Quartet de Banyo Bandi Big Yuyu

Lloc: Plaça de Sa Creu

 

Jaume Nadal Latin Quintet, Quintet Dunas i Orquestra Plateria

Lloc: Plaça de Can Pere Ignasi

 

23:30 hores

Sortida de davant l’Ajuntament de la BATUKADA TERRARROJA per acompanyar la gent fins al lloc on es tiraran els coets.

 

24:00 hores

GRAN CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS

Pirotècnia Jordà ( Lloret)

Lloc: Pati Col·legi Joan Veny i Clar

Acabats els focs, seguiran les berbenes

 

DIMECRES 15 D’AGOST

 

10:00 hores

SORTIDA DELS CAPARROTS I XEREMIERS DE CAMPOS DE DAVANT L’AJUNTAMENT

 

10:15 hores

Tradicionals corregudes de JOIES I POLLASTRES

Lloc: carrer Santanyí ( Davant l’Auditòrium)

 

15:30 hores

VI FESTA RE-FRESCA

Festa d’aigua al carrer

Aigua, Aigua i pistoles

Regals per a tothom i moltes sorpreses més

Lloc: Carrer Santanyí, davant bar Can Vermell

Organitza: C.E. Campos i C.B. Campos

Col·labora: Ajuntament de Campos i Can Vermell

Inscripcions torneig 3x3 abans de dia 14 a Can vermell

- programes a part -

 

 

18:00 hores

ESCACS- TORNEIG DE PARTIDES RÀPIDES

Inscripcions mitja hora abans

Lloc: Carrer Plaça

Organitza: Club Foment d’Escacs de Campos

 

20:30 hores

MISSA SOLEMNE A L’ESGLÉSIA PARROQUIAL

Predicarà Mossèn Llorenç Lladó Calafat, Rector de Felanitx

Cantarà la Coral Parroquial de Sant Julià

Organitza: Parròquia de Sant Julià

 

21:15 hores

A L’AJUNTAMENT ES SERVIRÀ VI I COCA.

Tot el poble hi està convidat

 

22:00 hores

MOSTRA DE BALL MALLORQUÍ A CÀRREC DE L’AGRUPACIÓ BROT DE TAPERERA

Lloc: Plaça de Can Pere Ignasi

 

23:30 hores

BERBENA POPULARa càrrec del GRUP MIGJORN

Lloc: Plaça de Can Pere Ignasi

 

TRACA FI DE FESTES

Lloc: Plaça de Can Pere Ignasi

 

 

 

DIVENDRES 17 D’AGOST

 

21:00 hores

PRESENTACIÓ DEL LLIBRE DE DAMIÀ HUGUET

Lloc: sala gran de Can Pere Ignasi

Organitza: Obra Cultural Balear

 

 

 

22:30 hores

PROJECCIÓ DE CINEMA AMATEUR DE GABRIEL MAYANS ( 25ª EDICIÓ)

SI JO FOS FUSTER I TUET DIGUESSIS MARIA

(Versió lliure de la novel·la del mateix títol de Blai Bonet)

Lloc: Pati de Sa Nostra - Organitza: Fundació Sa Nostra

 

 

DISSABTE 18 D’AGOST

 

9:00 hores

TIRADA SOCIAL DE LA SOCIETAT DE CAÇADORS DE CAMPOS

Lloc: Sa Barrala

Organitza: Societat de Caçadors de Campos

 

 

15:00 hores

TIRADA OFICIAL DEL CAMPIONAT DE BALEARS DE TIR AL COLOMÍ AMB COLOMBAIRES

Lloc: Sa Barrala

Organitza: Societat de Caçadors de Campos

 

19:30 hores

EXHIBICIÓ D’HABILITATS EN MOTO QUADS

Lloc: Plaça dels tres Molins

Organitza: Amics de les moto Quads

 

 

DIUMENGE 19 D’AGOST

 

17:00 hores

CAMPIONAT SOCIAL DE CANS DE MOSTRA

Lloc: Sa Barrala

Organitza: Societat de Caçadors de Campos